wtorek, 30 września 2014

Kobieta bezpieczna za kierownicą z Bridgestone

W dniu wczorajszym tj. 29.09.2014 r w łódzkim WORD odbyły się bezpłatne warsztaty pod nazwą "kobieta bezpieczna za kierownicą". Poza samym ośrodkiem współorganizatorami byli firma Bridgestone oraz Policja. Celem spotkania była poprawa świadomości kierowców w kwestii bezpieczeństwa na drodze.
 Pań na szkolenie przybyła cała gromadka...

...ale nie zabrakło również płci brzydkiej...
...oraz mundurowych.

Udało mi się przekonać do szkolenia moją lubą, zawiozłem ją więc na miejsce i dotrzymywałem towarzystwa z aparatem w dłoni by móc przekazać wam jak najwięcej informacji. Zaczęliśmy na placu manewrowym przy ul. Smutnej (swoją drogą stan jego nawierzchni jest w fatalnym stanie) przed godzina 18-tą. Czekały tam już przygotowane 2 samochody, instruktorzy doskonalenia techniki jazdy oraz przygotowane małe pachołkowe tory przeszkód. 
Pierwsze auto wyposażone było w troleje i należało nim przejechać slalom. Ćwiczenie z założenia miało zapoznać uczestniczki z poślizgiem nadsterownym - jakie niesie zagrożenia i jak prawidłowo wykonać kontrę kierownicą. Sprawiło to wiele trudności paniom ale przede wszystkim dużo zabawy. Na sam koniec kolejki i dla mnie znaleziono chwilę i pozwolono spróbować tej atrakcji.

Drugi samochód wyposażony był w talerz Stewarta, jest to dosłownie talerz (satelitarny nie kuchenny) na masce a w nim piłeczka do tenisa ziemnego. Należy tak jeździć aby piłka nie wypadła, ćwiczenie to służy poprawie płynności jazdy. Szkoda tylko, że z uwagi na późną porę i zbliżający się zmierzch nie było możliwości mierzenia czasów przejazdu gdyż Panie jeździły bardzo zachowawczo.

Następnie wszyscy przeszliśmy na część teoretyczną warsztatów. Rozpoczęli ją przybyli na miejsce policjanci, opowiadając między innymi o wypadkach, odpowiedzialności karnej oraz ogólnej pracy drogówki. Na koniec znaleźli się w ogniu krzyżowym pań, które potrafiły być bardzo dociekliwe i nie dawały się zbyć ogólnikami. Następnie odbyła się prezentacja firmy Bridgestone. Doradca techniczny opowiedział jak zbudowana jest opona, jak czytać oznaczenia oraz czy warto kupować opony letnie i zimowe. Przedstawił on również krótko firmę w której pracuje i jej asortyment a także wyjaśnił jak dbać oraz kontrolować stan ogumienia i dlaczego jest to takie ważne.
Sala wykładowa.
Każdy uczestnik otrzymał również "zestaw upominków".

Z pewnością był to ciekawszy sposób na spędzenie popołudnia niż przed telewizorem jednak frekwencja nie powaliła na kolana. Podobno WORD częściej organizuje tego typu warsztaty (głównie dla Pań) więc można próbować w przyszłości. Ponadto można zapisać się do nich prywatnie na szkolenia z doskonalenie techniki jazdy, jest to w tej chwili jedyny taki ośrodek w województwie Łódzkim.

6 komentarzy:

 1. A jakie odstaliście upominki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na zdjęciu- ulotki, apteczka oraz miernik grubości bieżnika opony w breloczku.

   Usuń
 2. No właśnie fajna akcja. Warto sobie wybierać się na tego typu imprezy. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym się zmierzyć z takimi zadaniami ciekawa jestem czy dałabym radę to przejść może wreszcie pokazałabym mężowi że jednak potrafię jeździć ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze chciałem się przejechać takim autkiem, takim symulatorem poślizgu. Musi być mega zabawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe przedsięwzięcie :D Ale tą nazwę mogli sobie odpuścić, trochę rażące w oczy :/

  OdpowiedzUsuń